政治家や選挙は、自由に投票し、積極的に参加民主主義、変更、オンライン投票の投票で
left right close

Fatmir Mediu

> アルバニア > 政治家 > Partia Republikane e Shqipërisë > Fatmir Mediu
Fatmir Mediu あなたの意見は、サポートと投票できる状態になります。オンライン投票する!
PR
 
写真 Fatmir Mediu

Fatmir Mediu - 〜のために

Politikan shqiptar, kryetar i Partisë Republikane dhe Ministër i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave. | An Albanian politician.
 NO! Fatmir Mediu

Fatmir Mediu - 〜に対して

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Fatmir Mediu. Thuaj pse. | Click, if you do not support Fatmir Mediu. Say why.

のためのオンライン選挙結果 "Fatmir Mediu" のオンライン選挙結果グラフ

graph
SQI: Fatmir Mediu, lindi në Durrës më 21 janar të vitit 1967, është politikan shqiptar, Kryetar i Partisë Republikane dhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Shqipërisë. Fatmir Mediu është aktualisht Ministër i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave Kreu Universitetin e Tiranës, Fakulteti Gjeologji-Miniera, Dega e Inxhinierisë së Nxjerrjes së Naftës. Në vitet 1990-1991 Inxhinier në Ndërmarrjen e Nxjerrjes së Naftës, Patos. Gjatë viteve 1991-1992 ishte kryetar i Partisë Republikane, dega Fier; 1992-1997: Zv.kryetar i Partisë Republikane Shqiptare; 1997 e në vazhdim: Kryetar i Partisë Republikane Shqiptare. Ish ...
〜のために34〜に対して   Sipas mendimit tim Fatmir Mediu është mjaft i mirë politikan. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), positive
〜のために33〜に対して   Unë nuk pajtohem. Fatmir Mediu është zgjedhje e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse, kam shkruar këtu), negative
現在の選好率
〜のために Fatmir Mediu

Fatmir Mediu: PR do të mbështes rezolutën çame


Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ka bërë apel palëve politike në vend që mos të përdorin çështjen kombëtare për interesa politike. Duke folur në konferencën e PR-së për degën e Tiranës, Mediu u shpreh se çështja kombëtare është në themel të kësaj force politike. Deklarata “Çështja kombëtare është në qendër të diskutimeve tona dhe me vite na ka distancuar. Në 22 vjet Partia Republikane e ka ...


Tragjedia e Gërdecit, dosja Mediu në Kushtetuese


TIRANE - Në prag të dyvjetorit të tragjedisë së Gërdecit, familjarët e viktimave presin t'i drejtohen Gjykatës Kushtetuese për të ankimuar vendimin e Gjykatës së Lartë për mospërfshirjen e ish- ministrit të Mbrojtjes në atë kohë, Fatmir Mediu, në procesin gjyqësor për ngjarjen. Lajmi konfirmohet nga përfaqësuesi i ligjor i familjarëve të viktimave, Dorian Matlia. Sipas tij, do të ezaurohet edhe një procedurë tjetër, kur të hënën, ...


Gërdeci, Mediu “përplaset” me Xhuvanin në Parlament


TIRANE - Përmendja e tragjedisë së Gërdecit dhe përgjegjësve të saj, nga ana e deputetes socialiste, Luiza Xhuvani, në seancën e sotme plenare, ka shkaktuar reagimin e menjëhershëm të ministrit Fatmir Mediu. Xhuvani: Mazhoranca të hapë ndërgjegjen, jo të shpërblejë Gërdecet me postë Deputetja socialiste Luiza Xhuvani në fjalën e saj për herë të parë në Parlamentin shqiptar i bëri thirrje sot mazhorancës që të hapë ...


[TOP 4]

> Fatmir Mediu > ニュース
 
partia republikane fatmir, fatmir mediu biografia その他...
load menu