政治家や選挙は、自由に投票し、積極的に参加民主主義、変更、オンライン投票の投票で
left right close

Partia Demokratike e Shqipërisë

> アルバニア > パーティー > Partia Demokratike e Shqipërisë
Partia Demokratike e Shqipërisë あなたの意見は、サポートと投票できる状態になります。オンライン投票する!
 
写真  Partia Demokratike

Partia Demokratike - 〜のために

Partia Demokratike është parti politike e qendrës së djathtë në Shqipëri. | The Democratic Party of Albania (PD) is a conservative political party in Albania.
 NO! PD

Partia Demokratike - 〜に対して

Kliko, nëse ju nuk e mbështesin Partia Demokratike e Shqipërisë. Thuaj pse. | Click, if you do not support the PD. Say why.

のためのオンライン選挙結果 "Partia Demokratike" のオンライン選挙結果グラフ

graph
SQI: Partia Demokratike (PD) është parti politike e qendrës së djathtë në Shqipëri. Partia Demokratike është partia kryesore në koalicionin qeverisës pas zgjedhjeve të 28 qershorit 2009. Kryetar: Lulzim Basha Viti i krijimit: 1990 Spektri politik:E djathta e qendrës Organizata e rinisë: Forumi Rinor i PD burimi ENG: The Democratic Party of Albania (Albanian: Partia Demokratike e Shqipërisë, PD) is a conservative political party in Albania. The party has been the leading party in the governing coalition since the 2005 parliamentary elections. It is an observer member of the European People's Party (EPP) and a full member of the International Democrat Union and Centrist Democrat International. ...
〜のために33〜に対して   I qartë e mbështesin atë. Partia Demokratike e Shqipërisë është mjaft i mirë parti politike. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e mirë, kam shkruar këtu), positive
〜のために33〜に対して   Unë jam kundërvënë me forcë. Zgjedhje Partia Demokratike (PD) është mjaft e keqe. Për shembull, për shkak se ... (nëse kam kërkuar të shkruaj pse ajo është e keqe, kam shkruar këtu), negative
現在の選好率
〜のために Partia Demokratike

PD: Rama e bëri bashkëshorten e tij “kurbanin” e radhës,...


... të zbardhi faturat Partia Demokratike sheh vërtet keqardhje për faktin se z. Rama në një akt burracaku bëri mbrëmë kurbanin e radhës, gruan e tij të cilën e nxori për ta mbrojtur, ndërkohë që të gjithë e dinë se dy lejet e pallatit-pajë të ndërtuar në lulishten mes pallateve janë firmosur jo nga Linda, por nga Edi Rama. Partia Demokratike vazhdon t’i quajë të pazbardhura akuzat e bëra në drejtim të kryesocialistit Edi Rama lidhur me ...


1 Maji, PD koncert, Berisha: Shqiperia sot e lire


Tirane - Mbyllet koncerti festiv Ora 13:20-Per rreth nje ore kengetare te ndryshem performuan ne koncertin festiv te zhvilluar nga Partia Demokratike. Koncerti u mbyll qetesisht, ndersa deputete demokrate u shprehen se festimi nuk ishte nje sfide per protesten e PS, por ishte thjesht nje feste.Paloka tha se koncerti nuk është një sfidë për askënd dhe se ai po zhvillohet në kuadër të ditëve europiane. “Është dhe një mesazh për ata që pengojnë integrimin”- nënvizoi Paloka në një ...


PD - Berisha pohon: Po kreva një operacion në gju


TIRANE-Kryeministri Sali Berisha pohon se kryer një operacion në këmbën e djathtë të premten e javës që sapo kaloi. Një ditë pas kyreartikullit të të përditshmes së Gazeta Shqiptare se kryeministri ka qëne në spital për një operacion, sot kreu i qeverisë pohon se i është nënshtruar një ndërhyrjeje të vogël kirurgjikale. “Është e vërtetë që bëra një operacion. Të premten në orën 20:15 minuta pata një ...


[TOP 4]

> Partia Demokratike e Shqipërisë > ニュース
 
partia a djatht ne shqiperi, partia demokristiane e shqiperise, partia demokratike, www partia socialiste org.politik.albania, prtia demokratike ne shaiperi, partia demokratike e shqiperis, Partia Demokratike Shqiperi, partia demokratike ne shqiperi, e djathta ne shqiperi, foto e sali berishes その他...
load menu