政治家や選挙は、自由に投票し、積極的に参加民主主義、変更、オンライン投票の投票で
Pavel Bém

Bém: Ještě letos obchody se syntetickými drogami skončí

Pavel Bém 16%

button ElectionsMeter.com

Kamenné obchody prodávající takzvané nové drogy ještě letos skončí. Tvrdí to poslanec Pavel Bém, z jehož iniciativy vzešla novela, díky níž by se na seznamu zakázaných látek mohlo ocitnout dalších 33 nebezpečných přísad. Vyhráno však zákonodárci ještě nemají. V boji proti dealerům a prodejcům drog je totiž brzdí ústava.

V úterý odpoledne Poslanecká sněmovna jednohlasně odsouhlasila novelu, která by se měla stát bičem na obchody, jež prodávají takzvané syntetické drogy. Tyto návykové látky jsou velmi nebezpečné. Jsou vyrobeny z nejrůznějších přísad a oslovují zejména mladou generaci. "Tímto se věci mění. Konečně výroba těchto látek bude nelegální a zmizí to z těch shopů," řekl pro on-line deník TÝDEN.CZ poslanec Pavel Bém.

Krátké ruce práva

Problém se týká zejména velkých měst a Karvinska, kde se podobné obchody objevují nejvíce. Podle Béma je vysoce pravděpodobné, že je ještě během letošního roku jejich majitelé zavřou. "Jsem si jist, že zmizí z českých a moravských měst, ale ta nabídka zůstane v elektronické podobě na internetu. Na to současná legislativa nedosáhne," potvrdil Bém.

Přestože se nepředpokládá, že by Senát nový zákon neschválil, vyhráno Česko ještě nemá. "Samozřejmě, že se může stát, že ti výrobci změní složení těch drog a budou je vyrábět z něčeho, co ještě na seznamu není. Proto zde musí ale fungovat rychlá legislativa, která dokáže v krátkosti reagovat," vysvětlil Bém. Současný legislativní systém je totiž velmi složitý a potře. uje několik měsíců. Poslanci se proto shodují, že je potřeba celý systém zjednodušit.

...

 

Zdroj: Týden.cz


jarmilka -
それ旗no spam

ElectionsMeterのテキストの内容に関して責任を負いません。いつもの著者を参照してください。すべてのテキストElectionsMeter上に公開され、著者とは、元のソースへの参照元の名前を含める必要があります。ユーザーは、著作権侵害の通知を義務付けられている。注意してサイトのポリシーをお読みください。

先頭の世論調査に: > Czech Republic > 政治家 > Pavel Bém
 
load menu